Ik ben echt zo’n Nederlandse die dol ik op de Hollandse stampot als avondeten, maar sinds ik de Griekse keuken heb ontdekt staat deze zeker op #1. De Griekse keuken is heerlijk, vers en vol met allerlei lekkere kruiden. Hun keuken kent zoveel verschillende, lekkere recepten dat een lijst maken eigenlijk onmogelijk lijkt, maar deze Griekse gerechten mag je in ieder geval niet missen als je in Griekenland bent!
Dolmades
~ Gevulde wijnbladeren met o.a. rijst
Garlic bread
~ Dit is echt mijn ultieme guilty pleasure als we in Karpathos zijn! Brood met knoflook, olijfolie en kaas. Mijn favoriet eet ik altijd bij Glaros.
Lukumades
~ Gefrituurde mini oliebollen. Deze zijn overladen met ijs en praliné.
Calamari
~ Gefrituurde Pijlinktvis.
Moussaka
~ Ovengerecht met o.a. aubergine en bechamel.
Spanakopita
~Filodeeg gevuld met feta en spinazie.
Bifteki
~Dit is dus echt mijn favoriet: gehakt gevuld met feta.
Ouzo milkshake
~ Ik weet niet of je deze elders in Griekenland kan bestellen, maar op Karpathos is ‘ie d’r: de ouzo milkshake bij Skala bar.
Pita Gyros
~ Pita broodje gevuld met gesneden vlees, patat, tzatziki en tomaat.
Lamsvlees
Frappé
~Deze past eigenlijk niet in het rijtje van ‘gerechten’, maar hij mag niet ontbreken in het Griekse rijtje: koude koffie.
Welke Griekse gerechten zijn jouw favoriet?
0 Comments